A víz világnapjához kapcsolódó programokkal várt mindenkit az ÁGOTA Játszóház és Ifi Klub

/media/uploads/images/post_upload/336273087_223300166850689_708264944168877236_n.jpg

A víz világnapja alkalmából remek környezetvédelmi programmal készült az ÁGOTA Közösség a szegedi ÁGOTA Játszóház és Ifi Klubba járó fiatalok és Csongrád-Csanád vármegyei nevelőcsaládokban élő gyermekei számára.

Mintegy két tucat fiatal vett részt az eseményen, ahol egy mobiltelefonos kvízkészítő alkalmazás, a Kahoot segítségével vonták bele a gyermekeket a játékba.

Egyszerre vicces és komoly kérdéseket is tartalmazó kérdőívet kellett kitölteni, amely kíváncsi volt például a víz kémiai képletére vagy arra, hogy mit nem lehet Máté Péter dalában felszárítani illetve ki volt Vízipók-csodapók barátja?

A kvízkérdések mellett környezetvédelmi témákban beszélgettek a Játszóház önkéntesei az érdeklődőkkel, többek közt a szelektív hulladékgyűjtésről. Illetve érdekes, a víz tulajdonságainak megismertetését célzó kísérleteket mutattak be.

Önkénteseink örömmel fogadták, hogy a víz világnapjához kapcsolódó programmal sikerült olyan gyermekeket is megszólítani, akik korábban nem jártak a játszóházba.

– Minden önkéntesünkbe beleégett, hogy mennyire koncentráltak a résztvevők a kérdőív kitöltése közben – emelte ki Olajkár József Zoltán, az ÁGOTA Játszóház és Ifi Klub vezetője. – A légy zümmögését is lehetett hallani, akkora volt a csend. Tanulságos volt látni, hogy a mobiltelefonok oktatási célra milyen jól alkalmazhatók – tette hozzá.

/media/uploads/images/post_upload/1.DHE_3502.JPG
ÁGOTA® Kárpát-medencei labdarúgótorna - életképek I.