Az Egyszülős Központ ajándékozott meg nevelőszülős családokat

/media/uploads/images/post_upload/FOT.jpg

Az Egyedülálló Szülők Klubja Alapítvány által működtetett Egyszülős Központ az ÁGOTA Alapítványon keresztül 50 olyan nevelőszülőnek juttatott el karácsonyi ajándékcsomagokat, akik egyedül nevelnek gyermekvédelmi gondoskodásban élő fiatalokat.

A dobozok a mindennapokban használatos takarítószereket, mosó- és mosogatószereket, valamint tisztálkodószereket rejtenek összesen mintegy 1 250 000 forint értékben. Az Egyszülős Központ ezzel szeretne hozzájárulni az egyedülálló nevelőszülők és gyermekeik felhőtlenebb karácsonyához.

Nagy Anna, az Egyedülálló Szülők Klubja Alapítvány kuratórium elnöke, és az Egyszülős Központ vezetője úgy fogalmazott: nagyon hálásak a nevelőszülők munkájáért, hiszen ők nagyon fontos hivatást űznek.

– Annál nagyobb ajándékot, mint hogy otthont és szeretetet adunk egy gyereknek, nem lehet adni. A karácsonyi ajándékokkal mi is szeretnénk megköszönni azoknak a nevelőszülőknek a munkáját, akik mindezt egyedül teszik – mondta.

Magyarországon ma körülbelül 300 000 családból hiányzik az egyik szülő. A pesti Egyszülős Központ azzal a céllal kezdte meg működését 2018-ban, hogy gyakorlati segítséget és közösséget nyújtson ezeknek a családoknak. Az azóta eltelt öt évben mintegy 70 féle szolgáltatásukkal több mint 28 000 egyszülős családot értek el.

Az ÁGOTA® Kárpát-medencei labdarúgótorna legszebb pillanatai - VIDEÓVAL
/media/uploads/images/post_upload/_LPE5445_kiv_0_2.jpg
ÁGOTA® Kárpát-medencei labdarúgótorna - életképek III.