Prevenciós előadás tartottak az ÁGOTA Játszóház és Ifi Klubban

/media/uploads/images/post_upload/20231024_172410.jpg

Az ÁGOTA Közösség az ÁGOTA Játszóház és Ifi Klubban bűnmegelőzési, prevenciós előadást szervezett mintegy 30 fiatalnak.

Nyitrai Tamás őrnagy, a Szegedi Rendőrkapitányság munkatársa a kábítószerek káros hatásairól tartott előadást, Kocsis Mihály Zsolt főtörzsőrmester, a tarjáni rendőrőrs egyik körzeti megbízottja pedig abba avatta be a fiatalokat, hogy milyen súlyos egészségügyi és jogi következményei lehetnek egy verekedésnek, vagy éppen a vandalizmusnak.

Bakai Krisztián, a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató bűnmegelőzési divíziójának vezetője elmondta, a rendezvény legfőbb célja az volt, hogy a fiatalokban megalapozzanak egy olyan tudást, amelynek birtokában képesek lesznek felelősségteljes döntéseket hozni a jövőben.

– Az előadások interaktívak voltak, a fiatalok bátran kérdezhettek. Arra is volt lehetőség, hogy a felmerült témákat és szituációkat egymás közt is kibeszéljék – emelte ki.

Varga Flóra, az ÁGOTA Játszóház és Ifi Klub egyik vezetője elmondta, mindig pozitívak a visszajelzések az ilyen események után. Hozzátette, hogy a jövőben egy bűnmegelőzési programsorozatot is szeretnének majd indítani a Játszóházban.

/media/uploads/images/post_upload/1.DHE_3502.JPG
ÁGOTA® Kárpát-medencei labdarúgótorna - életképek I.