Autentikus Segítői Alapkör

Az Autentikus Segítői Alapkör életre hívója Kothencz János, aki maga is állami gondoskodásban nevelkedett. Az alapkör olyan autentikus segítőkből áll, akik hasonló sorsállapotuk mellett mintaadó életvitelükkel etalonként, követhető mintaként szolgálnak sorstársaiknak.

Autentikus segítők köre:

Az ÁGOTA®-ban tevékenykedő autentikus segítők egy kis csoportot alkotnak az önkéntesek körén belül. Ez a kör sajátos kommunikációs mintázattal, csoportszabályokkal és küldetéssel bír.

Ők jelentik az ÁGOTA® legtisztább forrását. Hitelességük jelenti a mintát a többi önkéntes és a gyerekek számára. Az autentikus segítők köre a családban felnőtt önkéntesek csoportjának része, és alapvetően nem különül el tőle a mindennapi segítői munkában. Azonban a fiatalok motiválásának, megtartásának, és a nehézségekkel való megküzdésnek ők adják a legjobb hátteret a programok során.

Az autentikus segítők az alap önkéntes felkészítésen túl saját tematikával, önállóan végzik felkészülésüket a segítői munkára.

Emellett nagy erőssége e csoportnak, hogy az egymás iránti szolidaritás nem csak a munkában, de a magánéletben is átszövi az életüket.

Több évtizedes tapasztalatunk igazolta, hogy egy családból kiemelt gyermek vagy fiatal sokkal hamarabb megnyílik egy olyan embernek, aki hasonló sorsállapotot él/élt meg, mint ő. Ez hatalmas felelősséggel jár. Épp emiatt a mintaadással járó felelősség miatt nem lehet bárki automatikusan a Segítői Alapkör tagja, komoly feltételrendszernek kell megfelelnie: rendelkezzen kellő önismerettel, tudja személyes élettörténetét építő módon bemutatni, valamint személyes érzelmi érettséggel tudjon hiteles mintát nyújtani sorstársainak.

Minden évben Ők készítik elő az ÁGOTA® Táborok program-rendszerét, valamint Ők építik fel sorstársaiknak is a tábor infrastruktúráját.

Az Autentikus Segítői Alapkör esszenciája mindannak, amire az ÁGOTA® Alapítvány hivatott.

Sorsukkal jó példát mutatnak – Autentikus ÁGOTA önkéntesek találkoztak

2020. 09. 15.

Állami gondoskodásban felnőtt fiatalok találkoztak a hétvégén, Szegeden. Az ÁGOTA Alapítvány Autentikus Segítő Alapkörének tagjai maguk is önkéntesednek és jó példájukkal segítik sorstársaikat.